۰
۰

هفته دوم لیگ برتر والیبال ۱۳۹۵ نیز بی حاشیه نماند و دیدار تیم های شهرداری ساری و خاتم اردکان در راس حواشی قرار داشت.

 

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال، دیدار این دو تیم شهردرای ساری و خاتم اردکان در سالن خاتمی اردکان برگزار شد و در حالی که ساروی ها دو ست از حریف پیش افتاده بودند، با اشتباهات داوری ست سوم را به حریف واگذار کردند. اشتباهات سهوی و شاید عمدی کیوان عابدزاده، داور این بازی به قدری واضح بود که تماشاگران اردکانی هم پس از بازی به آن اقرار داشتند و پیروزی خود را مدیون اشتباهات وی می‌دانستند.

شهرداری ساری که پیروزی ۳ بر ۰ را به بدترین شکل از دست داده بود بازی را با استرس و بدون تمرکز ادامه داد و ست بعدی را هم واگذار کرد. اما در ست پنجم که اشتباهات عابدزاده پایان نداشت، یکی از بازیکنان شهرداری ساری با تماشاگران اردکانی درگیری لفظی پیدا کرد و تماشاگران نیز با بطری آب، پیچ، مهره و .. به جان بازیکنان افتادند.

پرتاب بطری و اشیا از سمت تماشاگران تا جایی پیش رفت که دو تیم به داخل رختکن هدایت شدند و بازی نیمه کاره رها شد اما با پا در میانی مسولین بازی و ناظر بازی تیم یک بار دیگر راهی زمین شدند. بازیکنان ساری در ادامه که چند امتیاز عقب افتاده بودند و بازی را از دست رفته می‌دانستند با کف زدن برای داور، سبک قضاوت وی را به سخره گرفتند. در ادامه بازیکنان عمران ساری از دریافت سرویس های بازیکنان خاتم ممانعت می‌کردند و داور نیز بازی را نیمه تمام اعلام کرد و تصمیم در مورد نتیجه بازی را به کمیته انضباطی واگذار کرد.

گرچه مسلما شیوه اعتراض بازیکنان شهرداری ساری و بی احترامی به داور محکوم است و باید در کمیته انضباطی مورد بررسی قرار بگیرد، اما آیا قضاوت پر حرف و حدیث عابدزاده نباید ارزیابی شود؟ آیا عابدزاده که همان ابتدا با پرتاب اشیاء توسط تماشاگران اردکان مواجه شده بود، نباید بازی را نیمه تمام اعلام می‌کرد و با قضاوت ضعیف خود عصبانیت ساروی‌ها را برمی‌انگیخت؟

البته انتخاب کیوان عابدزاده به عنوان داور لیگ برتر والیبال نیز خودش جای بحث دارد. این داور با قضاوت پرحاشیه و بسیار ضعیف خود در نیمه نهایی سال گذشته بین دو تیم ثامن الحجج (ع) و بانک سرمایه که اتفاقا در آن بازی هم مشهدی ها از پیروزی احتمالی بازماندند، تا اطلاع ثانوی محروم شده بود! البته تعریف اطلاع ثانوی از نظر سازمان لیگ می‌تواند از یک ساعت تا یک سال متغیر باشد. مگر قرار بود کیوان عابدزاده فینال لیگ را هم قضاوت کند؟ آیا بهتر نبود این داور به لیگ دسته یک منتقل شود؟ (منبع محرومیت عابدزاده)

البته این تنها قضاوت پرحاشیه کیوان عابدزاده نبوده است. در نیمه نهایی دو سال پیش لیگ برتر بین پیکان و شهرداری تبریز نیز با سوت های اشتباه، شرایط بازی را تغییر داده بود. (منبع) حال باید دید کمیته انضباطی والیبال، آیا تنها به محرومیت بازیکنان ساری کفاف می‌دهد و یا قضاوت عابدزاده را هم مورد بررسی قرار داده و تصمیم منطقی اتخاذ می‌کند.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image