۰
۰

تیم ملی والیبال «ب» ایران با شکست تایلند میزبان جام کنفدراسیون مردان آسیا به مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها صعود کرد.

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال به نقل از تسنیم، تیم ملی «ب» والیبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی پنجمین دوره جام کنفدارسیون والیبال آسیا به مصاف تایلند میزبان این رقابت‌ها رفت. ملی‌پوشان ایران در این دیدار ۳ بر یک و با امتیازهای (۲۵ بر ۲۲، ۲۸ بر ۳۰، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۱۶) به پیروزی دست یافتند تا با اقتدار راهی مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها شوند.

ناصر شهنازی در ابتدای این مسابقه از ترکیب سامان فائزی، مسعود غلامی، علیرضا مباشری، رحمان داوودی، علیرضا بهبودی، رضا قرا و محمدرضا موذن استفاده کرد. مونچای سوپاجیراکول سرمربی تیم ملی والیبال تایلند نیز از ترکیب جیرایو راکساکائی، کیتیکون سری اوت هاوونگ (کاپیتان)، کیتینون نامخونتود، کیت سادا سومکانی، بون یارید وونگ تورن، کیسادا نیل ساوای و مونتری پوآنگ لیب (لیبرو) در ابتدای این مسابقه استفاده کرد.

«هسو کنگ هائو» از چین تایپه و «تادایوشی» از ژاپن به عنوان داوران اول و دوم قضاوت دیدار ایران و تایلند را بر عهده داشتند.

در سِت نخست این دیدار، رقابت بسیار نزدیکی بین دو تیم ایران و تایلند وجود داشت که به دلیل جو حاکم بر سالن و سر و صدای تماشاگران حدود یک هزار و ۵۰۰ نفری تایلندی‌ها که با طبل و شیپور به سالن آمده بودند، ملی‌پوشان ایران شرایط سختی را سپری کردند، اما در نهایت تیم ایران در این ست ۲۵ بر ۲۲ به پیروزی رسید. در این ست محمد فلاح و محمدطاهر وادی نیز به زمین مسابقه رفتند.

در سِت دوم ملی‌پوشان ایران تمرکز خود را به دست آوردند و در ابتدای مسابقه اختلاف امتیاز خود را به سه رساندند که در امتیاز ۱۱ بر ۵ به سود ایران، این اختلاف به شش امتیاز رسید و سرمربی تایلند درخواست وقت استراحت کرد. در ادامه تایلندی‌ها با استفاده از فرصت‌های به دست آمده در امتیاز ۱۴ به ایران رسیدند و جدال این سِت را به تساوی کشاندند. وقت استراحت دوم ۱۶ بر ۱۵ به ایران رسید. محمدطاهر وادی، امین اسمعیل‌نژاد و محمد فلاح نیز در این ست به میدان آمدند. در امتیاز ۱۷ تایلندی‌ها از ایران پیش افتادند. در ادامه چند دفاع خوب ایران روند بازی در این سِت را تغییر داد و تیم ایران ۲۱ بر ۱۹ پیش افتاد. این ست در پایان ۳۰ بر ۲۸ به سود تایلند تمام شد تا دو تیم یک بر یک در سِت شماری مساوی شوند.

تیم ایران در سِت سوم نیز تغییری در ترکیب آغازین نداشت و رقابت دو تیم بسیار نزدیک به هم پیش رفت. وقت استراحت فنی نخست ۸ بر ۶ به تایلند رسید. ملی‌پوشان ایران سپس سه امتیاز پیاپی گرفتند. در نهایت این سِت ۲۵ بر ۲۰ به سود ایران تمام شد تا ملی‌پوشان کشورمان دو بر یک از میزبان جلو بیافتند.

تیم ملی والیبال کشورمان در سِت چهارم به هماهنگی مورد انتظار دست یافت و از سوی دیگر اشتباهات فردی بازیکنان تایلند که فشار زیادی را در این مسابقه تحمل کرده بودند، افزایش یافت تا ملی‌پوشان ایران در این سِت بازی روانی را به نمایش بگذارند و ۲۵ بر ۱۶ حریف را شکست دهند و به عنوان چهارمین تیم برتر این رقابت‌ها به مرحله نیمه نهایی صعود کنند.

تیم‌های چین، ژاپن و چین تایپه نیز قبل از دیدار ایران و تایلند به ترتیب با شکست استرالیا، قزاقستان و کره جنوبی مجوز حضور در چهار تیم برتر این رقابت‌ها را به دست آوردند. تیم ملی ب والیبال ایران فردا (سه شنبه) در مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها به مصاف ژاپن می‌رود. ایران و ژاپن در دور مقدماتی نیز با هم بازی کردند که ایران فاتح میدان شد.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image