۰
۰

تیم ملی والیبال نشسته در رقابت های پارالمپیک ریو، موفق به کسب مدال طلا شد. ورزشی که اگر از حمایت مسئولین برخوردار باشد، می‌تواند این افتخارآفرینی را برای دوره های بعد هم ادامه دهد.

 

به گزارش خبرگزاری جهان والیبال، آرش خرمالی اسپکر قدرتی تیم ملی والیبال نشسته در این رابطه گفت: تیم ملی والیبال نشسته ایران از جوان ترین تیم های حاضر در این رقابت ها بود که جزء چهار بازیکن دوره های گذشته، باقی بازیکنان جوان بودند که اولین حضور را در این سطح از رقابت ها تجربه کردند.

وی اضافه کرد: امید داریم با برنامه ریزی و حمایت مسئولین از این تیم برای رقابت های ۲۰۲۰ برای بار دیگر بتوانیم در این سطح رقابت ها پرچم کشورمان را به عنوان دارنده مدال طلا بازی های پارالمپیک ژاپن در توکیو به اهتزار در آوریم.

خرمالی بازیکن ۳۵ ساله در خصوص قول کسب مدال در رقابت های ۲۰۲۰ ژاپن گفت: تیم ما در پارالمپیک ریو جوانگرایی کرد و با میانگین سنی ۲۷ سال در این رقابت ها شرکت کرد، با این شرایط برای مدال طلای پاارلمپیک ۲۰۲۰ تلاش می کنیم.

وی همچنین خواستار رفع آنچه تبعیض در بین ورزشکاران المپیک و پارالمپیک در بخش جوایز و پخش تلویزیونی عنوان کرد، شد و افزود: ما فکر می کردیم مسابقات همچون المپیک ریو به صورت مستقیم پخش می شود، اما اینگونه نبود.

ملی پوش گلستانی والیبال نشسته اظهار داشت: پاداش برای مدال های تیمی نصف مدال های انفرادی است، اما باید به ارزش طلای تیمی نیز توجه کرد و امیدواریم به این موضوع نگاه ویژه ای شود.

وی ادامه داد: ما تنها رشته تیمی ایران در المپیک و پارالمپیک ریو بودیم که موفق به کسب مدال طلا شدیم و امیدواریم مسئولان توجه بیشتری به والیبال نشسته داشته باشند.

خرمالی گفت: امروز تیم های دنیا پیشرفت خوبی کرده اند و تیم ما سعی نمود که هیچگاه از این کورس عقب نیفتاد و با فراگیری آخرین تکنیک ها و تاکتیک های روز به مصاف حریفان رفتیم.

وی با بیان این که رقابت های این دوره نشان داد که پیشرفت خوبی در والیبال نشسته دنیا مشاهده می شود، اضافه کرد: بازیکنان تیم ایران نیز هم قسم شده بودند که بزرگترین افتخار تاریخ ورزش را در رقابت های تیمی المپیک و پارالمپیک رقم بزنند.

خرمالی با یادآوری احساس خوب بازیکنان به هنگام کسب مدال طلای این رقابت ها تصریح کرد: زمانی که پرچم جمهوری اسلامی ایران در کشور میزبان به عنوان دارنده مدال قهرمانی به اهتزاز درآمد، شور و اشتیاق وصف ناشدنی در وجود تک تک بازیکنان وجود داشت و این افتخار را به همه مردم ایران تقدیم می کنیم.

وی در خصوص استعفای سرمربی تیم ملی والیبال نشسته گفت: ما در مسیر برگشت مطلع شدیم، اما امید داریم تا وی همچنان در خدمت تیم ملی باشد.

خرمالی از اقوام ترکمن استان گلستان و ساکن آزاد شهر است.


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image