۰
۰

با توجه به نزدیک شدن مسابقات والیبال المپیک تب و تاب علاقمندان والیبال به نهایت خود رسیده است و همه منتظر درخشش تیم والیبال کشورمان هستند.

 

به گزارش اختصاصی خبرگزاری جهان والیبال، در سال های اخیر رویای والیبال دوستان حضور در المپیک بود به طوری که تمام برنامه ریزی ها در جهت تحقق این رویا انجام می شد؛ اما حالا با تحقق این رویا، والیبال دوستان رویای بزرگتری را در سر دارند و آن سکوی المپیک هست. رویایی که در نگاه اول دست یابی به آن غیر ممکن می‌نماید اما با نگاهی به گروه بندی و فرمول مسابقات می‌توان فهمید عملکردی متوسط در دور گروهی و عملکردی ایده آل در تک بازی مرحله یک چهارم نهایی ما را به این رویا نزدیک خواهد کرد.

 

رویارویی ایران و آرژانتین از جنبه های مختلفی حساسیت های خاص خودش رو دارد که چند مورد از این موارد رو خدمتتون بازگو می‌کنیم:

 

۱ – قرار گرفتن لوازنو و سیچلو رو در روی تیم کشورشان: حضور هر مربی در معتبرترین رویداید ورزشی دنیا در برابر تیم کشورش حساسیتهای زیادی دارد.

 

عرق ملی از یک طرف و اصول و قوائد حرفه ایی گری که مربیان رو ملزم میکند تمام تلاش خود را برای شکست رقیب به کار گیرند از سوی دیگر کار را برای مربی و سرمربی تیم ملی کشورمون سخت خواهد کرد

 

۲ – قرار گرفتن تیم کشورمان در برابر ولاسکو: مطمئنا ولاسکو نقشی تاثیر گذار در شکوفا شدن والیبال ایران داشت که این نقش تاثیرگذار همواره عوامل دیگر رو در سایه خود قرار داده و بازیکنان و کادر فنی در تلاش هستن که خود را از زیر سایه رها سازند

 

۳ – اولین بازی در معتبرترین تورنمنت ورزشی دنیا: مطمئنا اولین بازی در تورنمنت بزرگی هم چون المپیک حساسیت ها و استرس خاص خودش را دارد، به خصوص که این بازی در برابر تیمی باشد که خاطره خوبی از شروع تورنمنت ها در برابر آن نداریم. ایران و آرژانتین در بازی ابتدایی خود در جام جهانی ۲۰۱۵ برابر یکدیگر قرار گرفتند که آن بازی با شکست ایران همراه بود و آن شکست مقدمه ای بر نمایش ضعیف تیم کشورمان در جام جهانی بود. چه بسا اگر آن بازی به سود ایران تمام می‌شد روند تیم در آن تورنمنت به کلی تغییر می‌کرد.

 

416586998984948

 

ترکیب احتمالی دو تیم ایران و آرژانتین:

 
پاسور: سعید معروف vs لوسیانو دچکو
لیبرو: مهدی مرندی vs الکسیس گونزالس
قدرتی دریافتی: میلاد عبادی پور vs نیکولاس برونو
قدرتی دریافتی: مجتبی میرزاجانپور vs کریستین پوگلاخن
دفاع وسط: محمد موسوی vs سباستین سوله
دفاع وسط: عادل غلامی vs پابلو کرر
پشت خط زن: شهرام محمودی vs فاکوندو کونته
سرمربی: رائول لوزانو vs خولیو ولاسکو

 

تحلیل و آنالیز مقدماتی بازی:

 

بازیهای اخیر دو تیم نشان از نزدیکی و حساسیت این بازی دارد، بدون شک تیم ایران کار سختی برای غلبه بر تیم آرژانتین خواهد داشت.

 

آرژانتین که چند سالی بود دچار افول شده بود با حضور ولاسکو بر روی نیمکت خود بار دیگر احیا شده و سعی دارد خود را در میان قدرت های برتر جهان قرار دهد.

 

از نکات جالب این مسابقه تقابل کاپیتان ها دو تیم برابر یکدیگر خواهد بود معروف و دچکو هر دو از باتجربه ترین و کلیدی ترین بازیکنان تیم هایشان هستند مطمئنا عملکرد پاسورهای دو تیم نقش به سزایی در تعیین تیم پیروز میدان خواهد داشت.

 

از دیگر نکات جالب این دیدار تقابل و موسوی و سوله دو تن از بهترین دفاع وسط های دنیاست. موسوی در اکثر تورنمنت هایی که حاضر بوده در بین بهترین مدافعان ان تورنمنت قرار داشته است و سوله نیز دفاع وسط فیکس تیم باشگاهی تورنتینو ایتالیا در جام جهانی ۲۰۱۵ عنوان بهترین مدافع را به خود اختصاص داد و معمولا در برابر ایران هم عملکرد فوق العاده داشته و بارها اسپکرهای ما را دفاع کرده است. با توجه به حضور این دو مدافع روی تور در تیم ها، استراتژی دو تیم در وهله اول جا گذاشتن مدافعین حریف است تا اسپکرها بتوانند با یک مدافع به خوبی امتیاز گیری کنند.

 

مطمئنا تاثیرگذارترین بازیکن آرژانتین برابر ایران فاکوندو کونته ستاره باشگاه پی جی اسکارا خواهد بود که البته لیگ جهانی را به دلیل مصدومیت از دست داد ولی با توجه به اخبار رسیده به نظر میرسد مصدومیت رو به کلی پشت سر گذاشته و آماده درخشش در المپیک می‌باشد. کونته با توجه به توانایی بالای که دارد قادر است در دو پست قدرتی دریافت کننده و پشت خط زن بازی کند. البته باتوجه به نمایش خوب و امیدوارکننده پوگلاخن در لیگ جهانی در پست ۴، به نظر می‌رسد کونته در این بازیهای در پست پشت خط به کار گرفته شود و ماشین امتیازگیری تیمش لقب بگیرد. البته آرژانتین در پست پشت خط دو بازیکن دیگر هم دارد؛ اولی برنو لیما جوان و آینده دار است که در لیگ جهانی هم پشت خط فیکس آرژانتین بود. دومی خوزه لوئیز گونزالس چپ دست که مدتی را از تیم ملی دور بود اما ولاسکو دوباره اون رو به تیم دعوت نمود.

 

در سوی دیگر در تیم ایران امیر غفور به تازگی از بند مصدومیت رها شده و شهرام محمودی نیز نتوانست در لیگ جهانی انتظارات را برآورد کند. به طوری که بزرگترین دغدغه علاقه مندان عملکرد پشت خط زن تیم می‌باشد که امیدواریم محمودی و یا غفور به شرایط ایده آل خود بازگشته باشند.

 

دو بازیکن قدرتی دریافت کننده تیم آرژانتین احتمالا پوگلاخن و برونو خواهند بود که در لیگ جهانی هم عملکرد قابل قبولی داشته اند، اما به نظر میرسد لوزانو نتونست در لیگ جهانی در مورد این پست به جمع بندی نهایی برسد. غیبت قائمی از یک سمت و نوسان بالای بازیکنان حاضر در این پست نیز مزید بر علت شد. به نظر می‌رسد دربازی با آرژانتین در طول بازی هم بارها شاهد تغییر و تعویض بازیکنان در این پست خواهیم بود.

 

GetImage.asmx

 

مسن ترین بازیکن آرژانتین لیبروی این تیم الکسیس گونزالس می‌باشد که به نظر آخرین تورنمنت خود را در بازیهای ملی پشت سر خواهد گذاشت و مطمئنا قصد دارد آخرین تورنمنت خود را تبدیل به بهترین آن کند. از سوی دیگر مهدی مرندی با عملکرد خوب خود توانست لوزانو را مجاب کند که او را به جای فرهاد ظریف به مسابقات المپیک بفرستد.

 

مطمئنا مرندی انگیزه های بسیاری دارد تا نشان دهد انتخاب شایسته ای برای پست لیبرو بوده است و مهر تاییدی بر انتخاب لوزانو بزند.

 

نتایج ۴ بازی آخر ۲ تیم ایران و آرژانتین برابر یکدیگر:

 

قهرمانی جهان ۲۰۱۴: ایران ۳ آرژانتین ۰
جام جهانی ۲۰۱۵: ایران ۱ آرژانتین ۳
لیگ جهانی ۲۰۱۶: ایران ۳ آرژانتین ۲
لیگ جهانی ۲۰۱۶: ایران ۳ آرژانتین ۲

 

در آخر با نگاهی به بازیکنان و بازی های اخیر دو تیم انتظار بازی نزدیک و فشرده ای از دو تیم می‌رود که احتمال پنج سته شدن بازی را زیاد می‌کند.

 

در این چنین بازی هایی، آمادگی روحی و روانی بسیار تاثیر گذار خواهد بود و احتمالا تک اشتباهات سرنوشت پیروز میدان را مشخص خواهد کرد.

 
شما نیز نظرات خود را در مورد این بازی به اشتراک بگذارید. (کمی پایین تر)

 
 
 


example-image در انتهای صفحه نظرات خود را برای ما ارسال کنید. example-image